تبلیغات
ورزقان انتخاب - متن ذیل سخنرانی آقای الیاسی در سال 86 در مجلس
 
ورزقان انتخاب
انتخاب آگاهانه، انتخابی بر اساس تجربیات و مستندات
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ق
نویسندگان
نظرسنجی
در ورزقان خاروانا به چه کسی رأی خواهید داد؟


 متن ذیل سخنرانی آقای الیاسی در سال 86 در مجلس


به نقل از ورزقان نیوز(علیرضا نصیرزاده بکرآباد)


 جلسه  30 آبـان‌ماه 1386 هجری- شمسی مجلس شورای اسلامی

 

  گل‌محمد الیاسی ـ بسم الله الرحمن الرحیم ـ سلام علیكم


ایام ولادت امام هشتم حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (علیه‌السلام) را به محضر مبارك بقیه‌الله‌الاعظم، مقام عظمای ولایت، ملت پرافتخار ایران اسلامی، ‌شما نمایندگان عزیز و حضور یكایك مردم شریف روستاها و مراكز بخشهای شهرستان ورزقان تبریك گفته و با درود به ارواح طیبه شهدای اسلام و انقلاب و امام شهداء لازم می‌دانم به رئیس‌جمهور عزیز و هیأت همراه كه در كلیه سفرهای استانی متحمل زحمات طاقت‌فرسایی شده‌اند خسته نباشید عرض كنم.

در سفرهای استانی جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد علاوه بر دیدار با مردم، برقراری عدالت اجتماعی، توزیع عادلانه ثروت، بطور كلی رفع تبعیض در ابعاد گوناگون را نیز جزو عمده اهداف خود قرار داده بودند كه در این راستا از بابت تمام مصوبات برای شهرستان ورزقان كه از ارزش بالایی برخوردار می‌باشند از تمام اعضای محترم هیأت دولت مخصوصاً از شخص رئیس‌جمهور عزیز كه برای محرومیت‌زدایی و عدالت‌گستری كمر همت بسته‌اند تشكر می‌كنم.


توسعه فاز دوم كارخانه تغلیظ و احداث كارخانه‌های ذوب و پالایش مس و اسید سولفوریك كه حدود (700) میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برمبنای قیمت پایه مناقصه می‌باشد و شاید جزو پروژه‌های نادر در سطح كشور است هرچند كه جناب آقای استاندار علی‌رغم حضور در تبریز شاید بخاطر خستگی رفت‌ و آمدهای هفته‌ای تبریز به تهران و بالعكس نتوانستند در مراسم كلنگ‌زنی حضور داشته باشند،

همچنین مطالعه و احداث راه اصلی تبریز به مرز ارس از مسیر ورزقان ـ خاروانا

و سد حاجیلارچای،

 بیمارستان ورزقان،

 مركز فنی حرفه‌ای

و سالنهای ورزشی

از جمله مصوبات این سفر به شهرستان ورزقان می‌باشند.

 برخود وظیفه می‌دانم كه از طرف مردم شریف شهرستان ورزقان ـ خاروانا از جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد و هیأت محترم دولت و بابت شروع پروژه‌های مس از رئیس‌ محترم سازمان توسعه معادن جناب آقای مهندس هراتی‌نیك و مدیرعامل محترم صنایع ملی مس ایران جناب آقای مهندس پورمند و همه زحمتكشان مس سونگون تشكر و قدردانی خودم را اعلام دارم.

جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد! مواردی به استحضارتان معروض و تقاضای عنایت ویژه و چاره‌اندیشی را دارم:

سهمیه‌بندی بنزین كه متأسفانه اطلاع‌رسانی صحیح انجام نگرفت و اهداف اصلی این اقدام بزرگ مفقود یا فراموش شد و متهم شدن نمایندگان به بی‌توجهی مسایل و مشكلات مردم جایگزین آن گردید، اما واقعیتهای جامعه را نباید فراموش كنیم.

عده‌ای افراد فاقد شغل و درآمد از ناچاری جهت حفظ آبروی اجتماعی خود و خانواده‌اش با خرید قسطی ماشین امرار معاش می‌كردند كه الان از چند جهت در بن‌بست گرفتاری مانده‌اند.

مردم روستاها اكثراً با فاصله زیاد از شهر با محدودیت وسیله نقلیه با این وضع بنزین، چاره‌ای جز مهاجرت نخواهند داشت. آنهایی كه به امور تولید و كشاورزی مشغول بودند اكثراً بخاطر بعد مسافت محل كار و زندگی در مرحله انصراف از ادامه كار قرار خواهند گرفت. افراد كم درآمد و كارگر و فاقد وسیله نقلیه به دلیل كاهش وسیله نقلیه مسافربری، صبح و شب جهت حضور در محل كار و بالعكس در شرایط بسیار بدی قرار دارند و ایكاش حتی در محله‌های فقیر‌نشین شهر تهران و شهرهای اطراف دویدن آنها را بدنبال ماشینهای مسافربری و پس از جاماندن، نا امیدی آنها را همه مسؤولین ببینند و بدانند كه با خرید اتوبوس به كلانشهرها نه تنها مشكل كل ملت حل نمی‌شود بلكه انگیزه افزایش جمعیت در این شهرها و به تبع آن مشكلات اجتماعی افزایش پیدا می‌كند. پس باید چاره‌ كلی برای این مسأله اندیشیده شود.


مردم چگونه با این وضع گرانی مسكن و زندگی و با چه درآمدی می‌توانند بطور سالم زندگی كنند؟


جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد! حیف است شیرینی خدمات صادقانه دولت نهم با تلخی مشكلات ناشی از سهمیه‌بندی بنزین در كام مردم تلخ گردد لذا پیشنهاد و تقاضا دارم دستور فرمایید اولاً در چهارماهه باقیمانده سال، هرماه یكمقدار بنزین مازاد بر سهمیه به خودروهای سواری و عمومی مخصوصاً روستاها تخصیص دهند.


ثانیاً در قانون بودجه سال 87 نیز با درنظر گرفتن وضع مردم كم‌درآمد، بنزین را در حد مصرف حداقل نیاز مردم با قیمت مناسب در لایحه بودجه بیاورند.


مطمئن هستم كه میزان بنزین صرفه‌جویی حق افراد كم‌درآمد و دهكهای پایین جامعه است و برای افراد مرفه هیچ محدودیت مصرف وجود ندارد. فقط میزان هزینه آنها فرق كرده است.

مشكلات فاصله تعرفه‌های درمانی و آموزشی مدارس بخش غیرانتفاعی با دولتی بحدی زیاد است كه قشر عظیم جامعه را از استفاده و بهره‌مندی عادلانه از خدمات درمان و تحصیل علم محروم ساخته و بخش دولتی را از كار انداخته و سنگینی هزینه در بخش خصوصی و غیرانتفاعی نیز آینده‌ درصد قابل توجهی از مردم جامعه را تهدید می‌كند و تبعیض فاحش در رقابت تحصیل بر جامعه حاكم می‌شود كه ادامه این وضع بصلاح نیست.

عدم پرداخت یا به تأخیر افتادن حقوق آموزگاران حق‌التدریسی و سایر مزایای فرهنگیان هیچ توجیهی ندارد. انتظار تسریع در پرداخت آنرا دارم.

قطع یارانه ادوات كشاورزی و آسیبهای ناشی از آنرا از مسؤولین وزارت جهادكشاورزی و سازمانهای مربوطه انتظار نداشته باشید. آن عزیزان با گرفتاریهای شدید در یك توهم جدی مشغول تدارك تبلیغات انتخاباتی برای كاندیداهای خودشان هستند. لذا جهت نجات كشاورزی انتظار دارم تیم كارشناسی این مشكلات را بررسی و راهكار اعلام كنند.


اختلاف قیمتی كه برای وسیله كشت و زراعت، همان تراكتور برای كشاورز در این دو سال (سال 85 و 86) پیش آمده بررسی شود. یك كشاورز چگونه می‌تواند برای این كار ادامه دهد؟
عدم اجرای مصوبه مجلس در رابطه با سهمیه آرد روستایی، انگیزه روستانشینان را به مهاجرت تشویق كرده است. همكاران عزیز! حقیقتاً‌ موضوع نان برای روستاییان به یك مشكل حادی تبدیل شده است. انگار سهمیه‌بندی با یك شرایط سخت دارند زندگی می‌كنند اما در كوچه‌های شهرهای بزرگ نان همینطور ریخته و هیچ مشكلی نخواهند داشت.


موضوع انتخابات؛


امروز همه ما در معرض امتحانی بزرگ قرار گرفته‌ایم. به هیچ گروه و فرد اجازه ندهید منافع گروهی و فردی را بر مصالح ملی ترجیح دهند و جای نظام را با فرد اشتباه بگیرند. در چارچوب قوانین، انتخاب حق مردم است. برای دفاع از حق مردم انسانهایی مسؤول و امانتدار می‌توانند انجام وظیفه كنند. وقتیكه مسؤول اجرای انتخابات یك شهرستان در آن حد ضعیف است كه از قوانین و حقوق افراد در حد یك فرد معمولی اطلاع ندارد یا جو وابستگی به فرد یا خوف اعمالش به حدی او را از كوره خارج كرده كه فقط منافع یك كاندیدا را درنظر می‌گیرد و حتی در تریبون رسمی، زبان به تهدید سایر كاندیداها می‌گشاید نمی‌تواند برای آراء مردم امانتدار خوبی باشد. امیدوارم اینگونه موارد را برخورد جدی بعمل آورند. باید قبول كنیم كه سلامت انتخابات، ثبات اعتماد مردم و سلامت حكومت است.با تبریك هفته بسیج و تشكر از اقدام منصفانه البرادعی با مراجعه به فرمایش معمار كبیر انقلاب حضرت امام (رضوان‌الله‌تعالی‌علیه) بالاخره گذشت زمان فرصت داد كه آمریكا نیز درستی راه و صداقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را تأیید كند. نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی كه بخوبی از دستاوردها و مبانی انقلاب اسلامی و آرمانهای امام راحل دفاع كرده و هرگاه جراحتی بر پیكره انقلاب وارد شده آزادگان، بسیجیان و سپاه پاسداران هرگز از نثار جان عزیزشان برای پیوند به اعضاء مجروح پیكر انقلاب اسلامی كوتاهی نكرده‌اند. با درود به شهداء،‌ بسیجیان شیردل،‌ سپاهیان غیور،‌ نیروهای نظامی و انتظامی و ارتش منضبط جمهوری اسلامی ایران به آمریكا بگوییم كه ایران همیشه ایران است و هیچ طوفانی بر این كوه تنومند اثرگذار نخواهد بود، پس راه عقل را پیشه كن.

از قول شاعر شهید راه وطن، ‌میرزاده عشقی كه می‌گوید:

ایران چه وقت مردم صاحب هنر نداشت

كی اسم و رسم از همه جا بیشتر نداشت

این كوهسار بوده چه هنگام بی‌پلنگ

این بیشه دركدام زمان شیر نر نداشت

پس آمریكا باید بفهمد كه بسیجیان شیرمرد و شیردل و سپاهیان با حرفهای آمریكا از صحنه خارج نمی‌شوند.
در خاتمه با تسلیت ایام رحلت علامه جعفری به عموم مردم مخصوصاً مردم روستای سقای از توابع بخش خاروانا كه محل تولد این استاد می‌باشد ورود وزرای جدید را به كابینه دولت نهم تبریك گفته امیدوارم مجلس كه در این ایام فعالیت خود را درجهت حل مشكلات مردم سرعت بخشیده، مخصوصاً موضوع سوخت درونشهری و اجرای قطعی نظام هماهنگ از طریق دولت، نظام جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران كه در تشخیص مصلحت است و ان‌شاء‌الله در اعلام جواب تسریع خواهند فرمود و اجرای اصل (44) قانون اساسی، لایحه ساماندهی و حمایت از تولید مسكن، همه همكاران عزیز ان‌شاء‌الله دقت لازم را بعمل بیاوریم تا بقیه وقتی كه از عمر مجلس هفتم باقی مانده بتوانیم دین خودمان را به مردم شریف ایران اداء كرده باشیم. والسلام علیكم و رحمه‌الله و بركاته

رئیس مجلس ـ از آقای الیاسی تشكر می‌كنم،

 

 http://varzqan.blogfa.com/post-239.aspx

نوع مطلب :
برچسب ها : الیاسی- الیاسی ورزقان- محمد الیاسی- حاجی الیاسی- گلمحمد الیاسی- حاج آقا الیاسی- الیاسی نماینده ورزقان- کاندیداهای ورزقان- انتخابات ورزقان- اخبار انتخابات ورزقان،
لینک های مرتبط : برای آنهایی که می پرسند الیاسی چه کارهایی انجام داده است!؟،
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :