تبلیغات
ورزقان انتخاب - دهقانی 50 میلیون تومان برای مسابقاتی که هرگز برگزار نشد از ما پول گرفت/ من را باشگاه مدیر کرده است، نه یک نماینده
 
ورزقان انتخاب
انتخاب آگاهانه، انتخابی بر اساس تجربیات و مستندات
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ق
نویسندگان
نظرسنجی
در ورزقان خاروانا به چه کسی رأی خواهید داد؟

واکنش حامد نجفی به اظهارات نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی؛

دهقانی 50 میلیون تومان برای مسابقاتی که هرگز برگزار نشد از ما پول گرفت/

                          من را باشگاه مدیر کرده است، نه یک نماینده

 

مدیرعامل باشگاه فرهنگی، ورزشی مس سونگون گفت: نماینده مردم ورزقان در مجلس با اعمال فشار و وساطت افراد خاص، از باشگاه 50 میلیون تومان برای برگزاری مسابقات سوارکاری در ورزقان، پول اخذ کردند.

گروه ورزشی آناج: "حامد نجفی" در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج، در پاسخ به اظهارات نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی که حضور وی را در باشگاه غیرقانونی خوانده بود، ابراز کرد: آقای دهقانی دوست داشته و حر‌ف‌هایی را زده است، اگر وی حکم مدیریت بنده را امضاء کرده است، خود نیز بنده را عزل کند.

وی ادامه داد: وی به رسانه‌ها اعلام کرده که در باشگاه مس سونگون قراردادها نجومی و فاقد اعتبار است، بنده نمی‌دانم بر پایه‌ی کدام اسناد وی چنین اظهاراتی را بیان می‌کند، به هرحال نماینده است و این به ذهنش رسیده است.

دعوتنامه‌ای برای ارائه گزارش به باشگاه ارسال نشده است/مس کم‌هزینه‌ترین تیم لیگ برتر

مدیرعامل باشگاه فرهنگی، ورزشی مس سونگون با اشاره به عدم ارسال دعوتنامه از سوی نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی برای ارائه‌ی گزارش عملکرد، اظهار کرد: از بنده دعوتی برای ارائه گزارش به عمل نیامده است، حتی تماسی نیز در این رابطه برقرار نشده است. اینکه بنده را برای ارائه گزارش بخواهند و من نروم، کذب است.

وی افزود: قراردادهای باشگاه با بازیکنان به هیچ وجه نجومی نیست، آقای دهقانی از کجا می‌دانند مبالغ قراردادها زیاد است و بیت‌المال هدر می‌‎رود، مگر قراردادها را دیده‌اند؟ مس سونگون تنها تیمی است که کم‌ترین هزینه را کرده است.

آقای دهقانی قرارداد ندیده‌اند / بهتر است تحقیق کنیم بعد حرف بزنیم

نجفی با بیان اینکه کل هزینه‌های باشگاه، اعم از حق الزحمه بازیکنان، کادرفنی، رستوران، هزینه‌های ایاب و ذهاب و اجاره‌ی باشگاه، تنها 1.5 میلیارد تومان بوده است، بیان کرد: اگر آقای دهقانی 50 میلیون تومان مبلغ قرارداد را نجومی می‌داند باید بگویم وی تاکنون قرارداد ندیده است، تیم لیگ برتری تاسیسات دریایی، 4 برابر مس هزینه کرده است.

وی اضافه کرد: گویا به نماینده مردم ورزقان، آمار را اشتباه رسانده‌اند که بدون تحقیق حرف می‌زند.

دهقانی 50 میلیون تومان برای مسابقاتی که هرگز برگزار نشد از ما پول گرفت/ برای اثبات حرف‌هایم سند دارم

مدیرعامل باشگاه مس سونگون با اعلام اینکه آقای دهقانی از مس سونگون 50 میلیون تومان پول گرفته‌اند، توضیح داد: اصلا باشگاه وظیفه‌ای مبنی بر پرداخت هزینه‌های خارج از باشگاه را ندارد، ولی نماینده مردم ورزقان در مجلس با اعمال فشار و وساطت افراد خاص، از باشگاه 50 میلیون تومان برای برگزاری مسابقات سوارکاری در ورزقان، پول اخذ کردند. اما نکته قابل توجه این است که این مسابقه برگزار نشد و ما ندانستیم این پول را کجا خرج کردند.

وی خاطرنشان کرد: ما اسناد لازم را برای اثبات اظهاراتمان داریم و مثل بعضی از آقایان بدون ارائه سند حرف نمی‌زنیم، نامه‌ی درخواست این مبلغ و شماره حسابی که پول به آن واریز شده است، موجود می‌باشد.

مگر دهقانی، خود از روابط استفاده نکرده است؟ / من را باشگاه مدیر کرده است، نه یک نماینده

حامد نجفی با اشاره به بیانات دهقانی، در خصوص استفاده حامد نجفی از رانت پدر خود در شهرداری، گفت: بالاخره هر مدیری با یک سری روابط، به جایگاه مدیریت می‌رسد، مگر آقای دهقانی زمانی که رئیس دانشگاه آزاد و آموزش و پرورش شد، از روابط خود استفاده نکرد؟ اگر وی بنده را مدیرعامل کرده است، خودش نیز می‌تواند با عزل من مدیرعامل جدیدی تعیین کند.

گفتنی است، الهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی طی مصاحبه‌ای حضور حامد نجفی را در باشگاه مس سونگون غیرقانونی خوانده، و گفته بود: قراردادهای مس فاقداعتبار و نجومی است، در این باشگاه روابط جایگزین ضوابط شده و پول بیت‌المال هدر می‌رود.

وی همچنین حضور حامد نجفی در پست مدیریت را استفاده از رانت پدر دانسته و اظهار کرده: علیرغم دعوت حامد نجفی، وی برای ارائه گزارش نیامد، ما به زودی مدیرعامل جدید و قانونی معرفی خواهیم کرد.

 • -----------------------------------------------------
 • دهقانی:

 • حضور غیر قانونی نجفی در مس/ قبول نمی کنیم کسی به زور بیاید و پول بیت المال را هدر دهد

  نماینده ورزقان در مجلس شورای اسلامی از غیرقانونی بودن مدیریت حامد نجفی در باشگاه مس خبر داد و گفت که مدیرعامل جدید به زودی معرفی می شود. به این ترتیب قراردادهای بسته شده نیز فاقد اعتبار است.

  به گزارش آناج، اللهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان در مجلس نهم در گفت و گو با پایگاه خبری فوتسال ایران، از غیر قانونی بودن حضور حامد نجفی در باشگاه مس خبر داد و گفت: این باشگاه از ابتدا مدیرعامل نداشت و از طریق سرپرست اداره می شد. البته همین سرپرستی هم بر اساس روابط بوده نه ضوابط!

  دبیر کمسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی افزود: این باشگاه هیات مدیره نداشته و سرپرست نیز بدون نظارت هیات مدیره انتخاب شده است.

  دهقانی همچنین در پاسخ به این پرسش که تکلیف قراردادهای نجومی بسته شده توسط سرپرست فعلی چه می شود، اظهار کرد: تمام مسئولیت قراردادها با شخص حامد نجفی است و باید خودشان پاسخگو باشند. به اعتقاد ما تمام قراردادها فاقد اعتبار قانونی است. ما حتی از ایشان خواستیم تشریف بیاورند و درباره فعالیتشان گزارش دهند که نیامدند.

  نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی افزود: تمام تصمیم های گرفته شده در باشگاه مس سونگون بر اساس روابط آقایان بوده است. نجفی در حال حاضر به صورت غیر قانونی نیرو جذب می کند. بنابراین تمام خریدهای باشگاه برای فصل آینده باید مورد تائید هیات مدیره قرار گیرد.

  دهقانی همچنین در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تکلیف مدیریت باشگاه چه زمانی مشخص می شود، گفت: مدیرعامل جدید و قانونی باشگاه به زودی مشخص می شود. تا امروز پول بیت المال را به آقایان داده اند و گفته اند هر جا می خواهی خرج کن!

  afzal افضل نجفی

  نماینده مردم ورزقان در پایان گفت وگویش درباره احتمال ابقای نجفی بر اساس همان روابط و ریاست پدرش در شهرداری تبریز، اذعان کرد: ممکن است که ایشان دوباره بر اساس روابطش مدیرعامل باشگاه مس شود اما ما قبول نمی کنیم کسی به زور بیاید و پول بیت المال را هدر دهد. ما هم قطعا اطلاع رسانی جدیدی خواهیم کرد و با افشاگری کامل به مردم می گوییم آقایان با چه رانتی، تشکیلات برای خودشان راه انداخته اند.

  ---------------------------
 • واکنش نماینده مردم ورزقان در مجلس به اظهارات حامد نجفی؛

  نجفی باید ثابت کند که 50 میلیون تومان را به بنده داده است/ پول مردم ورزقان را هدر داده اند

  الهوردی دهقانی گفت: مدیرعامل باشگاه مس سونگون باید با ارائه سند در مراکز قضایی ثابت کند که به بنده 50 میلیون تومان پول داده است. وی جوسازی می‌کند که دو روز بیشتر در سمت خود باقی بماند.

  گروه ورزشی آناج: در خصوص اظهارات حامد نجفی، مدیرعامل باشگاه مس سونگون گفت‌وگویی با الهوردی دهقانی، نماینده‌ی مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی داشتیم که جزئیات آن به شرح ذیل است:

  آناج: آقای نجفی گفته اند اگر آقای دهقانی حکم مدیریت مرا امضاء کرده است، خودش نیز می تواند مرا عزل کند؛ ولی من توسط باشگاه انتخاب شده ام و حضورم نیز غیرقانونی نیست

  نجفی اکنون کنار برود برایش کم‌ هزینه‌تر می‌شود

  مسئول باشگاه کیست؟ باشگاه چگونه مدیریت می شود؟ کدام هیئت مدیره او را نصب کرده است؟! هیئت مدیره قدیمی را کنار گذاشته بودند و قرار بود هیئت مدیره جدید تشکیل شود ولی تا آن موقع او سرپرست شده بود. یعنی او را نه هیئت مدیره قدیم نصب کرده و نه هیئت مدیره جدید، بلکه بر اساس روابط وی کار رفته است و نظر من این است که بهتر است کم هزینه کنار برود و استعفا بدهد.

  مدیرعامل باید پاسخگوی هدر رفت بیت‌المال باشد

  با توجه به مسائلی که وجود دارد از دستگاه های نظارتی خواهم خواست که به این موضوع رسیدگی کنند که پول باشگاه را در چه کاری هزینه کرده اند؟ سفرهای خارجی با خانواده، پاداش های ده میلیونی و امثال آن با بیت المال صورت گرفته است. اگر واقعا مدیر قابلی است، مجموعه شهرداری این همه باشگاه و تیم دارد، برود آن ها را مدیریت کند.

  با فشارهای زیاد 50 میلیون برای مسابقات اسب‌سواری کمک کرده است

  او را بر اساس روابط نصب کرده اند و من بر آن اعتراض کردم که شرکت مدیره مس باید جوابگو باشد. البته پس از فشارهای زیاد از جانب من 50 میلیون تومان به شهرستان ورزقان جهت برگزاری مسابقات اسب سواری کمک کرده است؛ ولی این به او ربطی ندارد و باید بررسی شود غیر از 50 میلیون تومان بقیه را کجا هزینه کرده است؟ آقای نجفی باید بگوید چند میلیون تومان در سفر دبی هزینه کرده است؟ چند میلیون تومان در سفر به چین هزینه کرده است؟ چرا دار و دسته اش را آورده و پول مردم بدبخت را به آن ها می دهد بدون اینکه هیئت مدیره (چه هیئت قبلی و چه فعلی) ذره ای بر آن نظارت کند. او می‌گوید مسابقات برگزار نشد، اما بنده در برگزاری آن مسابقات حضور داشتم.

  مبالغ به جیب پسر شهردار می‌رود

  اگر مس، به طور دوستانه و یا هر طریقی به نام ورزقان، مبلغی را در جیب آقاب شهردار قرار می دهد تا پسرش هزینه کند و اگر بده بستان هایی پشت پرده وجود دارد اعلام کنند. اما اگر این باشگاه به عنوان باشگاه فرهنگی ورزشی مس ورزقان است و هیئت مدیره دارد باید در ورزقان و تحت نظر مسوولین آن شهرستان اداره شود.

  شماره حسابی را که پول به آن واریز شده، ارائه دهد/ از آناج هم شکایت می‌کنم !

  او اسم مرا آورده و گفته است 50 میلیون تومان به دهقانی داده ام و مسابقه هم برگزار نشده است! اگر این پول را به من داده است باید ثابت کند و بگوید به کدام شماره حساب واریز کرده است؛ باید دقیقا مشخص شود این پول را به چه کسی و به کدام شماره حساب واریز کرده اند. او به من اتهام زده و من ضمن شکایت از او از خبرگزاری آناج نیز شکایت خواهم کرد که بدون توجه به سند و مدرک چنین مطلبی را منتشر کرده است. قرار نیست هر رهگذری هرچه می گوید علیه مسئولین منتشر کنید و به آنها تهمت بزنید.

  هم شما و هم آقای نجفی باید اتهامی را که به بنده زده اید ثابت کنید؛ در همین سایت منتشر کنید این مقدار پول به حساب چه کسی واریز شده و شماره حساب را نیز قید کنید تا مردم ببینند. علاوه بر آن هزینه های دیگر را نیز اعلام کنند؛ بگوید خودش چقدر پول می گیرد؛ افرادش، فامیلش، برادرزنش در باشگاه چقدر حقوق می گیرد؟ اینها را بگویند و در سایت منتشر شود تا مردم ببینند این پول ها را کجا و چگونه هزینه کرده اند.

  البته این مسائل پشت پرده های زیادی دارد و من رسما از طریق دستگاه های نظارتی اقدام خواهم کرد تا به موضوع رسیدگی کنند.

  آناج: مدیرعامل می‌گوید نامه‌ای به بنده ارسال نشده است

  من عضو هیئت امنا هستم و هیئت مدیره دعوت کرده است. او بر اساس رابطه آمده و برای همین حمایت می کنند. خیلی کمتر از آنچه سهم ورزقان است هزینه کرده اند. قرار نبود نجفی سهم ورزقان را برای خودش و اطرافیانش هزینه کند. نظر ما این است که سهم ورزقان از هزینه های شرکت مس را احیا و در خود شهرستان ورزقان هزینه کنیم نه اینکه فردی مبلغ اندکی از آن سهم را با روابطی به او بدهد و او با نام ورزقان برای خودش هزینه کند و این مشکلات هم رخ بدهد. می گویند سهم ورزقان را به آقای نجفی پرداخت می کنیم در حالی که خودشان هم می دانند این کار غیرقانونی است.

  آناج: طبق گفته‌ی مدیرعامل، مس ورزقان کم هزینه ترین تیم است که یک و نیم میلیارد تومان هزینه کرده است

  بحث ما یک و نیم میلیاردی است که بدون نظارت هزینه شده است

  البته مس ورزقان تیم ندارد و این تیم را خودشان خریده اند. کدام هیئت مدیره تصویب کرده که فوتسال بخرید و این مقدار هم برای آن هزینه کنید؟! ورزقان یک تیم فوتبال در لیگ دسته دو داشت؛ تیم فوتبال را دسته یک کردند و در تهران بدون مصوبه هیئت مدیره و بدون تایید مسئولین شهرستان ورزقان آن را فروختند. سوال این است که تیم را چند فروختند؟ پولش را چه کار کردند؟ تیم فوتسال را از کجا آورده اند؟ از چه کسی خریده اند؟ همه ی این کارها غیر شفاف، کاملا غیرقانونی و بدون مصوبه ی هیئت مدیره انجام گرفته است. بنابراین از نظر ما هرچه برای این تیم هزینه کرده اند غیرقانونی است.

  با استفاده از رانت در حق مردم ظلم می‌شود

  بحث ما این نیست که بابت هزینه های فرهنگی ورزشی به ما یک و نیم میلیارد تومان پول بدهند، چون 30 درصد مس را از ورزقان می برند، حال محاسبه کنید سهم ورزقان چقدر می شود؟! چرا این حدقل را معامله کرده اند؟ آنها غیر قانونی روی کار آمده اند و چطور جسارت می کنند سهم ورزقان را مصادره کنند؟ می گویند یک و نیم میلیارد تومان هزینه کرده ایم؛ حال پاسخ بدهند چرا این مقدار را بدون مصوبه هیئت مدیره هزینه کرده اند؟چرا این همه پول را برای سفرهای خارجی خانوادگی، حقوق چند میلیونی و پاداش های ده میلیونی هزینه کرده اند؟ وقتی بچه های ورزقان در حسرت دیدن مسابقه ی فوتبال هستند، آیا انصاف است پسر آقای شهردار تبریز، به خاطر پسر شهردار بودن و بر اساس روابط روی کار بیاید و یک و نیم میلیارد تومان(به گفته خودش) را برای خود هزینه کند؟ آیا این عدالت است؟ آیا ظلم نیست؟

  آناج: نجفی گفته است آقای دهقانی جهت پرداخت 50 میلیون تومان خیلی به من فشار آورد در حالی که وظیفه من نبود این پول را پرداخت کنم

  تمام یک و نیم میلیارد باید در ورزقان هزینه می‌شد

  اولا من این پول را از او نگرفته ام دوما همه ی این پول ها باید درورزقان هزینه شود نه فقط 50 میلیون تومان. همه ی یک و نیم میلیارد تومان باید در ورزقان هزینه شود نه اینکه به جیب وی برود. البته یک و نیم میلیارد تومان به گفته خودشان است و ما نمی دانیم همین اندازه بوده یا بیشتر است.

  او ناراحت است از اینکه 50 میلیون تومان به تربیت بدنی ورزقان جهت برگزاری جام ستارخان پرداخت کرده! نماینده، فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان برای گرفتن این پول و کمک به جام ستارخان به آن ها فشار وارد کردند تا این پول را داد ولی برای همین مقدار هم ناراحت است. البته در سایت هم منتشر شده که این پول را به دهقانی داده اند، در حالی که به تربیت بدنی ورزقان پرداخت شده است؛ من قطعا شکایت خواهم کرد.

  آناج: آنها می گویند نامه آقای دهقانی را داریم:

  بله من به آنها نوشته ام که برای برگزاری مسابقه کمک کنند؛ اما آنها می گویند این پول را به دهقانی داده ایم! و من می گویم ثابت کنید این پول را به دهقانی داده اید.

  آناج: نجفی می‌گوید آقای دهقانی خود از روابط استفاده کرده‌اند

  این حرف ها را یادش داده اند وگرنه خودش از این حرفها بلد نیست؛ من هیچگونه مسئولیتی نداشتم که از روابط استفاده کنم. من نماینده مردم در مجلس هستم و خود مردم به من رای داده اند. قبلا نیز من معلم بودم؛ ایا یک معلم با روابط درس می دهد؟! متاسفانه او هنوز این چیزها را نمی داند و دیگران یادش داده اند تا این حرف ها را بزند. او می‌خواهد با آلوده کردن فضا و جوسازی دو روز بیشتر در مس سونگون بماند.

  به هر حال باید حساب و کتاب شود و باید بگویند این مقدار پول را در چه کاری هزینه کرده اند.

  سایت خبری آناج وقتی می خواست چنین مطلبی را علیه یک نماینده منتشر کند، باید سندش را از او می گرفت نه اینکه او بگوید مدرک و سند را در مراجع قضایی نشان می دهم! این وظیفه شما بود که بپرسید آنچه می گوید بر اساس کدام سند است؟ اگر سند ارائه نکرد شما نباید مطلب را منتشر می کردید.

  توضیح آناج:

  ضمن احترام به نماینده مردم فهیم ورزقان در مجلس، باید این نکات را در نظر داشته باشند که:

  اولا رسانه ها در مقام قضاوت و بررسی اسناد و مدارک نیستند و هر کسی ادعایی را مطرح میکند حتما می داند که در صورت لزوم باید بتواند آنرا اثبات کند، لذا آقای حامد نجفی مسئول اظهارات خود بوده و در صورت لزوم پاسخگو خواهد بود.

  دوما وقتی خود آقای نماینده اظهارات تند و اثبات نشده ای را از روی احساسات مطرح می کند و حتی در این مصاحبه نیز اظهارات قابل تاملی مطرح می نماید، باید انتظار احتمال واکنش این چنینی از طرف مقابل را داشته باشد و اگر در فعالیت رسانه ای لازم باشد برای تمامی ادعاهای اشخاص مصاحبه شونده قبل از انتشار اسناد جمع آوری کند، قطعا هیچ یک از اظهارات اخیر و قبلی ایشان نیز قابلیت انتشار را نداشته و ندارد.

  لذا تحریریه آناج بر خود وظیفه می داند بدون جانبداری از شخص یا طرف خاص، صرفا موارد و مشکلات حول این باشگاه را اطلاع رسانی نماید و بدیهی است آنچه که برای رسانه آناج و حتما سایر رسانه ها و افکار عمومی مهم است، موفقیت روز افزون باشگاه های ورزشی استان و افتخار آفرینی برای خطه آذربایجان است و بس.

نوع مطلب :
برچسب ها : اخبار ورزقان- اختلاس در ورزقان- فساد مالی در ورزقان- باشگاه مس سونگون و فساد مالی- دهقانی نماینده ورزقان و 50 میلیون توان- حامد نجفی باشگاه سونگون- دهقانی ورزقان و حامد نجفی-، باشگاه سونگون- فوتبال سونگون- فوتسال سونگون،
لینک های مرتبط :
شنبه 25 شهریور 1396 06:19 ب.ظ
My developer is trying to convince me to move to .net from PHP.
I have always disliked the idea because of the expenses.
But he's tryiong none the less. I've been using Movable-type on several websites for
about a year and am nervous about switching to another platform.
I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a
way I can import all my wordpress content into it? Any kind
of help would be really appreciated!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :