تبلیغات
ورزقان انتخاب - کاندیداهای احتمالی انتخابات اسفند94 ورزقان - خاروانا
 
ورزقان انتخاب
انتخاب آگاهانه، انتخابی بر اساس تجربیات و مستندات
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : ق
نویسندگان
نظرسنجی
در ورزقان خاروانا به چه کسی رأی خواهید داد؟

 

اسامی برخی کاندیداهای احتمالی در ورزقان 

 و تحلیل وضع موجود سیاسی   

 

ورزقان نیوز(ع. مراد خانلو):  

تبلیغات برای انتخابات مجلس دهم در 7 اسفند ماه 1394 با شروع سال جدید با ارسال اس ام اس های تبریک از سوی کاندیداهای احتمالی سمت و سوی خاصی گرفت.

به صورت واقعی )چه خوب و یا چه بد( در ورزقان و خاروانا بحث انتخابات مجلس و کاندیداهای احتمالی آن به صورت دائمی وکم و زیاد در کلیه فصول مطرح است. در مواقعی هم چون مراسم تعزیه،سر وکله کاندیداها و هئیت همراه، ویا دار و دسته نماینده با تابلو تسلیت یا در مواقع اعیاد و ولادتها و مناسبتها با فرستادن اس ام اس های انبوه برای افراد شناخته شده و یا برای عموم مردم، باز انتخابات و تبلیغات برای اظهار وجود و حضور مطرح می شود.

حال با شروع سال نو،کاندیداهای احتمالی از ریز و درشت تا نماینده فعلی،اس ام اس های تبریک فرستادند که می توان از روی آن اس ام اس ها برخی کاندیداهای احتمالی را به صورت زیر عنوان کرد: 

1-الهوردی دهقانی( کیغال)

2- گل محمد الیاسی (دای ممق)

3-رضا علیزاده( کاسین)

4-مجید شیری زاده (کاسین)

5-صادق مکائیلی( کاسین)

6- غلامرضا دهقان (کاسین)

7-علی عباسی (اوخارا)

8-محمدرضا عباسی (آستامال)

9- علی عبدالهی( سیغیندیل)

10-صمد خلیلی(یئنگجه)

11-صیاد علیزاده(خاروانا)

12-  ابوالفضل امانی(مئه دری-مهترلو)

13-  .............

این آقایان با فرستادن اس ام اس های تبریک برای سال نو،به نوعی اعلام حضور و ظهور کردند و به نوعی خواستند از این طریق به برآورد اوضاع و شرایط نیز بپردازند.   

 

 تحلیل وضعیت و شرایط کنونی 

 

تبلیغات و اعلام حضور کاندیداهای احتمالی از طریق اس ام اس ها ، اینترنت،وایبر، مراسمات عمومی و تعزیه جات رفته رفته شدت و حدت می گیرد و بدون اعتناء به نصایح اخلاقی و پند و اندرز روشنفکرانه و عالمانه به پیش می تازد.

نماینده فعلی با ارسال اس ام اس های انبوه به هر بهانه و با نصب بنرهای فراوان و گذاشتن مراسمات ، همایشات و نمایشات مختلف تلاش میکند و بیش از همه از همه امکانات مردمی و عمومی و رسانه ها برای اعلام حضور و وجود خود بهره می برد اما علی رغم این تلاشها  در حوزه های مختلف شاهد ریزش فله ای نیروها ،خلع قدرت نزدیکان(ازجمله رؤسای دانشگاههای آزاد و پیام نور ورزقان) و هم چنین شاهد توقف اجرای پروژه بزرگراه ورزقان- خوجا بدلیل تخلفات قانونی در نحوه تملک اراضی بیت المال و مردم هستیم.

در مقایسه با نماینده فعلی برخی کاندیداها فعلاً مطرح هستند که می توان از زوایای مختلف آنها را تقسیم بندی کرد: 

 

1-کاندیداهای با تجربه و قوی و شناخته شده(کاندیداهای درشت)،کاندیداهای بی تجربه و ضعیف و ناشناخته(کاندیداهای ریز). کاندیداهایی با قدرت بولدوزر،با قدرت ماشین موسو،پژو،پراید،پیکان،موتور،دوچرخه، کالسکه، داشقا و حتی پیاده و با عصا. و یا با یک کیف و کت و شلوار سرمه ای و آبی! 

 

2-کاندیداهای اصلی بدون اما و اگر، و کاندیداهای فرعی با اما و اگر

دهقانی و الیاسی،کاندیداهای اصلی بدون اما و اگر و در این میان  رضا علیزاده کاسین از کاندیداهای اصلی اما با اماها و اگرهای فراوان به طوری که جبهه سراسر مردد ایشان کاملاً از هم گسیخته و بجایش شاهد اعلام حضور و وجود آقایان مکائیلی،عبدالهی،خلیلی،علیزاده خاروانا،دهقان کاسین و...هستیم که با زبان گویای سیاست می گویند: علیزاده نیست ما هستیم ،اگر مثل دفعه قبل علیزاده نیست بجای عباسی آستامال چرا ما نباشیم!

یعنی اگر علیزاده نیست ما هستیم.یعنی کاندیداتوری اغلب این آقایان مشروط و به نوعی با اما و اگر است.

3-کاندیداهایی با اهداف ، برنامه ها و جناحهای مشخص و معین، وکاندیداهایی بدون برنامه و هدف و کاملاً با رفتارهای فرصت طلبانه(اوپورتونیستی) فقط در جهت تقویت یک کاندیدای اصلی یا در جهت تخریب او یا در کمین یک شانس باد آورده؟(آنهم بخاطر پست و مقام و امتیاز شخصی) 

4-کاندیداهایی با سوابق مدیریتی در سطح منطقه و کشور و با بدنه قوی اجتماعی و کادر انتخاباتی قوی ، و کاندیداهایی با کارنامه سفید و خالی. و حتی با کارنامه منفی و بدون پشتوانه مردمی و به صورت تک نفره و پیاده!

5- کاندیداهای با بصیرت و فریب خوردگان مدل انتخاباتی سال90

در سال نود رقبای اصلی دهقانی یعنی علیزاده و الیاسی نتوانستند در صحنه باشند و در برابر آقای دهقانی ،گروه های مخالف ایشان در دو روز آخر بر روی عباسی آستامال ائتلاف کردندکه کار از کار گذشته بود و شکست خوردند. بعد از آن افرادی با این فکر ساده و خام که مدل قبلی انتخابات تکرار خواهدشد و رد صلاحیت شدگان از یک نفر حمایت خواهند کرد:( با خود می گویند:)

آن یک نفر خوش شانس چرا من نباشم! بجای یک دیزماری،من یک اوزومدیلی نباشم! 

 

جمع بندی:

ما فعلاً شاهد سه کاندیداهای اصلی دهقانی،علیزاده و الیاسی هستیم که در بین اینها در جبهه علیزاده تردیدها و شبهات آنقدر زیاد است که از حلقه نزدیکش سه نفر آقایان مکائیلی ،دکتر دهقان وعبدالهی اعلام وجود کرده اند که تردیدها را به یقین تبدیل کرده اند.

جبهه دهقانی هم در کنار ریزش های فراوان و عدم موفقیت های زیاد همچنان با سماجت تمام تلاش میکند با فرستادن شیری زاده کاسین،علیزاده و دیگر میراثداران او را گیج و منگ کند و با فرستادن عباسی اوخارا ، سعی میکند هم برای عباسی آستامال و هم برای علیزاده و دیگر میراثداران او پاپیچی درست کند. پاپیچی که هنوز برای الیاسی در فکرش است را پیدا نکرده البته چند تا پیدا شده اما آنها ترسیده  و پا به فرار گذاشته اند! 

با این همه جبهه الیاسی در مقایسه با جبهه علیزاده نه مشکل ترس صلاحیت دارد و نه مثل جبهه دهقانی مشکل ریزش نیرو و شکست! ،بلکه گذشت زمان،توانایی و قدرت سیاسی بی نظیر ایشان را برای دوست و دشمن ثابت کرده است. چیزی که منطقه ما برای حل مشکلات کلان و خردش به آن توانایی و قدرت همراه با متانت و ادب نیاز دارد. بنابراین در تمامی حوزه ها از حوزه رسانه گرفته تا دیگر حوزه ها از تهران و تبریز و ورزقان و خاروانا و تمامی روستاها و شهرهای نزدیک با انسجام و با مدیریت توانمند آماده سازیها و هماهنگیها برای حضور جدی و موفقیت آمیز ایشان صورت می گیرد.

و دولت اعتدال و امید و مردم و جوانان تحصیل کرده و منطقه هم به چنین فرد با تجربه و توانمند و دارای اخلاق مؤدبانه و رفتار معتدل همراه با قدرت و روابط سیاسی بسیار سطح بالا نیاز دارند.

اما  درباره دیگر کاندیداها که اغلب ناشناخته و تازه کار و حتی مردد اند می توان گفت فاقد جبهه و جناح و دفتر و دستک اند در میان اینها به نظر می رسد فقط آقای عباسی آستامال در صورت نبود علیزاده و الیاسی شانس حضور پر رنگتری دارد که فعلاً منفعلانه ، محتاطانه و عصا بدست حرکت می کند.

 

نوع مطلب :
برچسب ها : ورزقان، اخبار ورزقان، شهر ورزقان، شهرستان ورزقان، اخبار شهرستان ورزقان، انتخابات ورزقان خاروانا، لیست کاندیداهای ورزقان خاروانا،
لینک های مرتبط :
جمعه 29 آبان 1394 05:20 ب.ظ
سلام
در انتخابات امسال ورزقان نمایندگان زیادی احتمال شرکت کردن را دارند از جمله کسانی که احتمال پیروزی زیاد را دارد اقای کمال بارعی از روستای بهربیگ هست. لطفا نام اقای کمال بارعی را به لیست خود اضافه کنید.
پنجشنبه 21 آبان 1394 06:40 ب.ظ
از لطف تان سپاس گذارم
پنجشنبه 21 آبان 1394 06:39 ب.ظ
لطفا مهندس سعادتپور را به لیست خود اضافه فرمایید
شنبه 30 خرداد 1394 03:12 ب.ظ
مهندس عبادی مدیر مخابرات مرکز استان رو هم به لیست اضافه فرمایید.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :